Paukštynas | Kai žolė už tvoros tik atrodo žalesnė – sugrįžtančių darbuotojų istorijos, arba kodėl darbdaviai palieka atviras duris

Naujienos

Grįžti atgal
2024-03-22

Kai žolė už tvoros tik atrodo žalesnė – sugrįžtančių darbuotojų istorijos, arba kodėl darbdaviai palieka atviras duris

Žmogiškųjų išteklių specialistai skaičiuoja, kad maždaug ketvirtadalis darbuotojų, išeinančių į kitas įmones, pasisėmę patirties ir žinių, grįžta arba į tas pačias, arba aukštesnes pareigas. Darbdaviai dažniausiai mielai juos priima, nes tokių specialistų nebereikia apmokyti ir supažindinti su įmonės procesais. Jie ateina ir dirba. Štai, Artur Kubickij, Vilniaus paukštyno Pastatų paruošimo sanitarijos vadovas, pasakoja net 6 kartus bandęs laimės ieškoti kitose įmonėse. Tačiau ją rado – ir ne tik profesine prasme – ten kur ir pradėjo, Viliaus paukštyne. A. Kubickij įmonėje per daugelį metų ne tik išbandė skirtingas pozicijas bei pakilo karjeros laiptais iki vadovo, bet ir atsivedė į įmonę būsimą žmoną.

Šeštas kartas

Šiandien A. Kubickij ir Vilniaus paukštyno centrinio sandėlio vadovė Margarita Kubickaja kartu jau yra du dešimtmečius. Beveik tiek pat jiedu dirba ir Vilniaus paukštyne. Susipažino jie dar studijų laikais: abu studijavo Vilniaus Statybos ir dizaino kolegijoje (dabar Technologijų ir dizaino kolegija). Margarita – informacines technologijas, o Artur – automatiką.

„Aš pirmą kartą į paukštyną dirbti atėjau dar besimokydamas mokykloje. Per atostogas norėjau šiek tiek užsidirbti vasarai. Čia tuo metu vyko nemažai statybų, tad įsidarbinau pagalbiniu darbuotoju. Paukštyne tuo metu dirbo, ir toliau dirba, nemažai mano šeimos narių – tėvai, senelis, krikštatėviai ir kt. Jie man viską papasakojo ir pasiūlė ateiti. Vėliau, jau studijų metais, ir vėl teko čia padirbėti. Tąkart – naktinėse pamainose dirbau sandėlininku, nes dienomis mokiausi“, –  pasakoja pašnekovas.

„Vyras ir mane čia atvedė. Tuo metu buvome neseniai susipažinę, dar tik draugavome. Artūras pranešė, kad yra neblogas darbo pasiūlymas Viliaus paukštyne. Taip atėjau dirbti į užsakymų priėmimo skyrių. Tik paskui jis pats išėjo (juokiasi)“, – papildo M. Kubickaja.

Apskritai Vilniaus paukštyne A. Kubickij dirba jau apie du dešimtmečius su pertraukomis. „Dabar yra šeštas kartas, kai čia dirbu ir pastarasis yra bene ilgiausias – jau beveik 12 metų. Per tą laiką buvo visko. Žinote, jaunystė, karštas kraujas, norisi išbandyti naujų dalykų, pakeisti aplinką. Bet, va, kaip matote, vis sugrįžtu (juokiasi), ir vis į kitas pozicijas. Tad išbandyti naujų dalykų, sakyčiau, man tikrai pavyko“, – teigia Vilniaus paukštyno Pastatų paruošimo sanitarijos vadovas.

Jis priduria, kad 2 kartus iš 6 iniciatyvą parodė pats paukštynas – buvęs darbdavys paskambino ir pasiūlė naują darbą. „4:2 – tai rezultatas kol kas ne mano naudai“, – šmaikštauja sanitarijos vadovas.

Vaikai padėjo pakilti karjeros laiptais

Pati M. Kubickaja į paukštyną grįžo du kartus. Tiesa, išėjo ji nė dėl žaliau atrodančios žolės kitose įmonėse, o dėl vaikų. Šiandien Kubickiai augina dukrą, kuriai 16 m., ir sūnų, kuriam 8-eri.

„Iš pastarųjų vaiko priežiūros atostogų grįžau anksčiau ir netgi į man asmeniškai labiau patinkančią poziciją. Prieš tai buvau Vilniaus paukštyno valgyklos vedėja (Rudaminoje veikia ir Vilniaus paukštyno valgykla, kurioje ateina papietauti ne tik darbuotojai, bet ir aplinkiniai). Besibaigiant vadinamosioms „atostogoms“ man paskambino ir pranešė, kad atsilaisvino sandėlio vadovo vieta. Sudalyvavau atrankoje ir laimėjau“, – teigia M. Kubickaja.

Į kitas įmones ji sako nesižvalganti ir save ateityje toliau matanti Vilniaus paukštyne. Tiesa, jei atsivertų dar patrauklesnė vieta įmonės viduje pašnekovė neslepia, kad atrankoje dalyvauti bandytų.

„Ryte į darbą einu su mielu noru, o išeinu su pasitenkinimu. Žinau, kad tai, ką darau, darau gerai, atlyginimas ir darbo valandos tenkina, o motyvacinis paketas ir požiūris į darbuotojus pastaruoju metu tik gerėja. Anksčiau būdavo, kad vadovai priima sprendimus, o darbuotojai turi vykdyti. Dabar vadovai jau klausinėja, ar taip, ar anaip bus geriau. Dar viena naujovė – galimybė pasikviesti į savo skyrių generalinį direktorių ir tiesiogiai jam išsakyti rūpimus dalykus. Be to, kai matai, kad įmonė vystosi, aplinkui vis kažką stato, modernizuoja, tai ir smagu dirbti“, – jai svarbius aspektus vardija Vilniaus paukštyno centrinio sandėlio vadovė.

Įkvepia modernizacija

A. Kubickij taip pat užsimena, kad modernizacija ir galimybė dirbti su nauja technika, yra viena iš priežasčių, skatinančių sugrįžti. Pastatų paruošimo sanitarijos vadovas teigia, kad šiuo metu kaip tik perkama nauja, labiau automatizuota valymo technika ir atnaujinamas kitas inventorius. Šioje srityje, anot jo, siekiama visai atsisakyti rankinio darbo.

„Dar labai svarbu, kad į tavo nuomonę įsiklauso“, – su šypsena priduria M. Kubickaja.

uždaryti

uždaryti
uždaryti
Informacija apie projekto teikėją
Informacija apie projektą

Aprašykite PROJEKTĄ ir jo aktualumą savo bendruomenei, regionui, kodėl norite įgyvendinti šį projektą, kaip šis projektas atitinka AB Vilniaus paukštyno rėmimo kryptis.

Priedai

Išrašo iš VĮ „Registrų centro“ Juridinių asmenų registro kopija (duomenys turi būti aktualūs prašymo pateikimo dienai)

Pridėkite failą

Prašymo teikėjo įstatai, nuostatai ir kiti susiję dokumentai

Pridėkite failą

Pateikite galimo projekto vizualizacijas – foto, maketus ir pan. (iki 5 vnt.)

Pridėkite failą
Palaukite, vyksta registracija ...

Svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su www.paukstynas.lt slapukų politika.

. Privatumo politika
SUTINKU